Nawigacja

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

W dniach od 8 do 14  czerwca 2017 roku odbyła się 13 wymiana z zaprzyjaźnioną szkołą z Leverkusen. Brało w niej udział zarówno ze strony polskiej, jak i niemieckiej po 7 uczniów. Program wizyty był bardzo urozmaicony. Młodzież odwiedziła: Łubowice, Brzeźnicę (młyn), Wisłę, Ustroń, Łężczok, Rudy. Uczniowie gościli również w Urzędzie Miasta Racibórz, gdzie zostali przyjęci przez ZASTĘPCĘ PREZYDENTA PANIĄ IRENĘ ŻYLAK. Wymiana to integracja, miały temu służyć zajęcia manualne, czy spędzanie czasu przy ognisku. Młodzież niemiecka podczas rewizyty gościła w domach swoich polskich rówieśników.

PROJEKT "Taniec bez granic "

PROJEKT   "Taniec bez granic "

 W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła rozpoczeła realizację projektu pt. " Taniec bez granic", realizowanego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska. Partnerami projektu są Miasto Racibórz i Statutární město Ostrava, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Jednostkami realizującymi projekt po stronie polskiej jest Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Czesława Miłosza w Raciborzu, natomiast po stronie czeskiej 4 szkoły z Ostrawy. W ramach kilkuletniej współpracy zrealizowane zostały już dwa wspólne projekty.Trzeci projekt pt.”Taniec bez granic”, którego całkowity budżet wynosi zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie ok. 20 tys. Euro, realizowany będzie przez 12 miesięcy. Jednym z celów projektu jest poznanie historii, kultury, tradycji i zwyczajów kraju partnera ze szczególnym uwzględnieniem polskich i czeskich tańców narodowych. Cele te zostaną osiągnięte poprzez realizację wspólnych działań. Będą to 4 pięciodniowe pobyty uczniów w Polsce i w Czechach, podczas których zorganizowane zostaną warsztaty polskich i czeskich tańców narodowych, wizyty uczniów i pedagogów w polskiej i czeskich szkołach, spotkanie i wymiana doświadczeń polskich i czeskich pedagogów. Podsumowaniem projektu będzie Koncert finałowy w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu, na scenie którego odbędzie się pokaz tańców narodowych we wspólnym wykonaniu polskich i czeskich uczestników projektu. Realizacja całego projektu zostanie zarejestrowana w folderze i na płycie DVD.

Więcej informacji https://www.facebook.com/Gimnazjum-nr-2-w-Raciborzu-642768059087322/

DZIEŃ AUTYZMU

    Dnia 3 kwietnia 2017r roku Gimnazjum nr 2 w Raciborzu przyłączyło się do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko. Młodzież naszego gimnazjum, na boisku przed szkołą ustawiła się w wielkie A, co miało znaczenie symboliczne.

Chemiczna głowa

Chemiczna głowa

Dnia 9 marca 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum  wzięli udział w VI  Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym " Chemiczna Głowa " w Kędzierzynie - Koźlu.

W konkursie wystąpiły 3-osobowe drużyny szkolne oraz 5-osobowe grupy kibiców z 18 gimnazjów . Konkurs przeznaczony dla 3-osobowych drużyn był dwuetapowy. W etapie pierwszym uczniowie pracowali indywidualnie, rozwiązując zadania zamknięte i otwarte. Druga część polegała na zespołowym rozwiązywaniu zadania laboratoryjnego. Na łączną liczbę punktów zdobytą w konkursie przez drużyny szkolne składała się suma punktów zdobytych w części pisemnej i laboratoryjnej. W trakcie rywalizacji zespołów uczniowskich w laboratorium, w auli szkolnej odbyły się konkursy interdyscyplinarne dla kibiców towarzyszących drużynom, spośród których jeden dotyczył życia i działalności Marii Skłodowskiej-Curie. W rywalizacji drużynowej nasza ekipa w składzie : Natalia Stocka, Kamil Bauer, Kamil Mucha zajęła III miejsce, a indywidualnie Kamil Mucha zajął miejsce II. Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Laureatom gratulujemy, a kibicom dziękujemy na cenne wsparcie.

ŚWIĘTO MATEMATYKI

ŚWIĘTO MATEMATYKI
14 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Raciborzu odbędzie się ŚWIĘTO MATEMATYKI. 
Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. 
Każda klasa przygotowuje przynajmniej jedną prezentację multimedialną,
wiersze, piosenki oraz plakaty lub inne prace plastyczne. Uczniowie prezentują również taniec w kole. 
Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki.

Na koniec odbędą się prezentacje wyróżnionych prac, pokazy tańców oraz zostaną wręczone nagrody dla zwyciezców.

Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA PROFILAKTYCZNA

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA PROFILAKTYCZNA
      Ruszyła ogólnopolska kampania profilaktyczna dla młodzieży, rodziców i nauczycieli
„Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”, która jest realizowana przez Główny Inspektorat Sanitarny w ramach projektu  
„Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od  alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.
Celem jest uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z uzależnienia od różnych substancji, pokazanie negatywnych skutków korzystania z używek 
oraz promocja zdrowego stylu życia. 
Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi członkami Unii Europejskiej. 
Partnerem merytorycznym kampanii jest Fundacja Edukacji Społecznej, która potrwa do końca marca 2017 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.melanz.tv

Podsumowanie I półrocza

Podsumowanie I półrocza

Uroczyste podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w środę 01.02.2017r. o godzinie 17.00

Zebrania z rodzicami o godzinie 18.00.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom gimnazjum miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki w nowym już semestrze.

Życzenia

Życzenia

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów. 

Dzień otwartej klasy

 

Dnia 5 stycznia ( czwartek) zapraszamy na DZIEŃ OTWARTEJ KLASY w SP1 I G2 !
 
Tego Dnia, w godzinach od 9.00 - 12.30, możesz przyjść do nas i uczestniczyć w dowolnej lekcji na żywo
z uczniami SP1 lub G2 !
Wszystkie klasy mają tego dnia szeroko otwarte drzwi!
Przyjdź i przekonaj się, jak jest w naszej szkole- Szkole na Ostrogu !
Obejrzyj naszą bazę, porozmawiaj z uczniami i nauczycielami!
Nie przegap szansy !
Społeczność Szkoły na Ostrogu ZAPRASZA !
 
Wygenerowano w sekund: 0.06
310,934 unikalne wizyty