Nawigacja

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

27 października 2016 roku w Gimnazjum nr 2 w Raciborzu odbędzie się Dzień Języków Obcych.

Klasy przygotowują stoisko prezentujące kraj, który wylosowały ( hol na I piętrze).

Przedstawiciele klas II i III wezmą udział w turnieju English Scrable, tłumaczeniu fragmentów filmu               i postarają się odpowiedzieć na zagadki zadane w języku niemieckim.

Życzenia

Życzenia

"Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny". Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Dnia 14 października 2016r. w Gimnazjum nr 2 w Raciborzu odbędzie się pasowanie na ucznia. Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu, jest czymś wyjątkowym, nowym       i niesamowicie ciekawym dla pierwszoklasistów. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości. Pierwszoklasiści mają  za zadanie zaprezentować się od jak najlepszej strony. To oni przez najbliższe trzy lata będą tworzyć  "wizerunek" Gimnazjum nr 2 w Raciborzu.

Olimpiada Matematyczna Juniorów

Olimpiada Matematyczna Juniorów

29.09.2016 uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej. Część testowa odbyła się 29 września w szkole. Podczas 75-minutowego sprawdzianu w warunkach kontrolowanej samodzielności, uczestnicy odpowiadali na 15 pytań testowych.

Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.
ET

Plan lekcji

Plan lekcji

Bieżący plan lekcji dostępny jest w dzienniku elektronicznym VULCAN.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 2

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 2

26 września 2016r. w Gimnazjum nr 2 w Raciborzu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na pierwszym spotkaniu przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego ustalono przydział funkcji. PRZEWODNICZĄCĄ została Julia Zieniewicz, natomiast ZASTĘPCAMI Daria Bajsarowicz, Michał Rycka i Jakub Bencal.

W Młodzieżowej Radzie Miasta nasze gimnazjum będą reprezentowali: Julia Zieniewicz, Daria Bajsarowicz i Michał Rycka.

Zdjęcia klasowe

Zdjęcia klasowe

Zdjęcia klasowe odbędą się w dniach 28 i 29 września 2016r.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych 22-23.09.2016r.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych 22-23.09.2016r.

W dniach 22-23 września 2016r. klasy pierwsze (a, b, c, d) wyjeżdżają do ośrodka wypoczynkowego "Halniak" w Istebnej, na wycieczkę integracyjną. Tam uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach, prowadzonych przez Magdalenę Tkacz- pedagoga szkolnego. Młodzież będzie miała możliwość przejażdżki quadami i zmierzenia się ze ścianą wspinaczkową. Wieczorem zaplanowane jest wspólne ogniosko, połączone z pieczeniem kiełbasek. Następnie odbędzie się dyskoteka. Drugiego dnia, po śniadaniu uczniowie zwiedzą spacerem Wisłę. Powrót przewidziany jest na godz. 14.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2 w Raciborzu, odbędą się w poniedziałek 26 września o godz. 12.30. Urna wyborcza będzie znajdowała się przed sekretariatem szkoły. Podczas kampanii wyborczej, proszę nie naklejać plakatów na ściany, a jedynie na drzwi  lub okna.

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Dnia 16 września 2016 roku uczniowie Gimnazjum nr 2 w Raciborzu wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Młodzież wykazała się wielkim zaangażowaniem. Samo sprzątanie poprzedziły konkursy dotyczące ekologii.

Wygenerowano w sekund: 0.07
242,468 unikalne wizyty